Головна

Про університет / Новини університету / Всеукраїнська науково-практична конференція присвячена 50-річчю кафедри товарознавства, стандартизації та сертифікації

Всеукраїнська науково-практична конференція присвячена 50-річчю кафедри товарознавства, стандартизації та сертифікації

18-19 травня 2021 року на базі кафедри товарознавства, стандартизації та сертифікації Херсонського національного технічного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція студентів і молодих вчених, присвячена 50-річчю кафедри товарознавства, стандартизації та сертифікації ХНТУ "Сучасний стан оцінки відповідності товарів та послуг".

У роботі конференції взяли участь провідні фахівці, студенти, аспіранти та молоді вчені з України, Білорусі, Болгарії, які працюють над проблемами розвитку товарознавства, стандартизації, сертифікації й оцінки якості товарів і послуг у різних сферах промислового виробництва. Ця подія стала святом студентської науки, засвідчивши величезну увагу, яка їй приділяється упродовж усієї багаторічної славетної історії нашого університету. За своєю спрямованістю конференція була націлена на пошук креативних ідей і талантів серед студентської молоді та аспірантів.

У конференції взяли участь представники:

  • Луцького національного технічного університету (Україна)
  • University of Economics – Varna (Bulgaria)
  • Хмельницького національного університету (Україна)
  • Учреждения образования Федерации профсоюзов Беларуси «Международный университет «МИТСО», Витебский филиал (Республика Беларусь)
  • Київського фахового коледжу прикладних наук (Україна)
  • Херсонського державного аграрно-економічного університету (Україна)
  • Учреждения образования «Витебский государственный технологический университет» (Республика Беларусь)
  • Київський національний університет технологій та дизайну (Україна)
  • і звичайно студенти і молоді вчені Херсонського національного технічного університету.

Головою оргкомітету конференції була д.т.н., професор Тіхосова Г.А., а до складу оргкомітету увійшли заступники – д.т.н., професор Кузьміна Т.О., к.т.н., доцент Путінцева С.В.

Тематичні напрямки роботи конференції охоплювали такі питання:

  1. Оцінка відповідності в Україні згідно з чинним законодавством
  2. Стандартизація як основа проведення оцінки відповідності
  3. Актуальність розробки технічних регламентів на вітчизняні вироби різних галузей промисловості

Відкрили конференцію секретар оргкомітету к.т.н., доцент Путінцева С.С. та завідувач кафедри товарознавства, стандартизації та сертифікації, д.т.н., професор, Тіхосова Г.А. Було оголошено порядок денний та основні наукові напрями роботи конференції.

З привітальним словом виступила декан факультету інтегрованих технологій к.т.н., доцент Расторгуєва М.Й. В своїй промові вона підкреслила, що незважаючи на всеукраїнський статус конференції в ній взяли участь науковці з інших країн. Це підкреслює авторитет кафедри в наукових колах і зацікавленість іноземних партнерів у співробітництві. Марина Йосипівна рекомендувала з наступного року підвищити статус конференції до міжнародної.

З ґрунтовною доповіддю виступила Відмінник освіти України, Заслужений діяч науки та техніки України, діючий член Українського товариства товарознавців та технологів , д.т.н., професор Чурсіна Людмила Андріївна. У своїй промові вона наголосила про актуальність та доцільність наукових напрямків роботи кафедри у галузі технічного регулювання та управління якістю у сучасних умовах впровадження євроінтеграційних процесів в Україні.

В доповідях учасників конференції розглядалися питання стандартизації, технічного регулювання та оцінки якості товарів та послуг:

  • Студентка групи 3ТС ХНТУ Нагорна А.В. з доповіддю "Оцінка якості меду"
  • Студентка групи ШВ-18-1 Хмельницького національного університету Зубко О.В. з доповіддю "До проблеми застосування сучасних стандартів для оцінки відповідності легкого жіночого одягу "
  • Студентка магістратури 1 року навчання ХНТУ Карпенко О.В. з доповіддю " Standardization as the main measure to ensure compliance"
  • Аспирант кафедры экологии и химических технологий Учреждения образования «Витебский государственный технологический университет» (Республика Беларусь) Ленько К. А. с докладом "Адаптация метода наклонной плоскости для определения тангенциального сопротивления тканей после умягчающей отделки"
  • Студентки групи ЛП-11 Луцького національного технічного університету Пожар К.О. з доповіддю "Стандартизація як основа безпечності та якості продукції" та Каган О.В. з доповіддю "Дослідження знаків маркування асортименту продукції щоденної експлуатації"

Під час роботи конференції:

Активну участь в обговоренні докладів учасників прийняв Бохонько Олександр Петрович – к.т.н., доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету.

У результаті проведення конференції було визначено подальші напрямки наукових досліджень та перспективи співпраці наковців різних країн у галузі технічного регулювання.